Death Note

2011-05-19 21:41:00

 

Arkadaşlar bugün herkesin mutlaka  izlemesi gereken bir animeden bahsedeceğim. Konusu kısaca vikipediden alıntı olarak:

 

 

Death Note (Japoncaデスノート - Desu Nōto, Ölüm Defteri)Japonya'da Tsugumi Ooba tarafından yazılıp Takeşi Obata tarafından resimlenen bir mangadır. On yedi yaşındaki bir lise öğrencisinin, bir şinigaminin düşürmüş olduğu doğa üstü bir defteri -Ölüm Defteri’ni- bulup kendini nasıl "Yeni Dünyanın Tanrısı" yaptığını anlatır. Bu deftere ismini yazdığınız kişi ölür fakat yüzlerinin de hatırlanması gereklidir.

Death Note önceleri manga olarak başlamıştır. İlk önce, Şūeişa tarafından Haftalık Shonen Jump adlı bir dergide Aralık 2003’ten Mayıs 2006’ya kadar yayınlanmıştır. Toplam 108 bölümden oluşur. Daha sonra bu bölümlerden canlı bir film oluşturulur. Japonya'da 17 Haziran 2006 ve 3 Kasım 2006 tarihlerinde yayınlanmıştır ve ayrıca da bir animeye uyarlanır. Anime serisi Japonya'da 3 Ekim 2006 tarihinden 26 Haziran 2007 tarihine kadar yayınlanır.

 

----

 

Resimdeki Light yani asıl karakterimiz. Bu çok zeki bir öğrenci ve müthiş dedektif L'e karşı ayağını denk almak  zorunda.  L'den sonra Near, Mello gibi karakterler geliyor. Arkadaşlar müthiş bir anime kesinlikle izleyin tavsiye ederim. Bu bittikten sonra asla bunun gibisini bulamazsınız crying

3
0
0
Yorum Yaz